AMG Klub Polska

Szanowni Państwo!
Miło mi ogłosić, że 29 kwietnia 2017 roku AMG KLUB Polska rozpoczął swoją działalność organizując pierwszą imprezę-AMG Kawkę.
Na terenie Mercedes-Benz Warszawa ponad 20 sympatyków marki przyjechało by… obejrzeć praktycznie takie same samochody do tych, którymi jeżdżą! To kwintesencja motoryzacyjnego obłędu.


5 stopni, 11 rano a Ci stali i oglądali swoje samochody. Problemem było zapędzenie towarzystwa z parkingu, na którym stali na obiecaną kawkę do kawiarni. Krótka prezentacja klubu i planów i opowieść speca od Mercedesa-Grześka Gosa (Mistrza). Padały informacje na temat eksploatacji, modyfikacji i innych cech samochodów „spod gwiazdy”. Grzesiek chętnie udzielał rad i odpowiadał na pytania. Procedura startu, układanie ceramicznych tarcz, zapchana liśćmi klapka na masce AMG GT i inne podobnie zaskakujące pytania. Grzesiek jest również „znanym entuzjastą” drugiej marki ze Stuttgartu, więc ocenił VTG w turbo Porsche versus Twin Scrolla w Mercedesie. Wymiękłem przy ceramice na tłokach, ale… sam to testowałem przy pomocy Politechniki w kartingu. A czy wiecie, że skrzynię Mercedesa można znaleźć w Ferrari?

Spotkanie było unikalną szansą, by poznać podobnych użytkowników, by otworzyć drzwi normalnie zamknięte dla zwykłych śmiertelników-np. dział szkoleń Mercedes-Benz Polska. Szansą, by dowiedzieć się rzeczy o samochodach Mercedes i AMG, których „normalni śmiertelnicy” nie mają szansy wiedzieć.

Łatwiej poszło z towarzystwem w druga stronę, gdy padła komenda: Do Wozu!
Kolumna 20 samochodów z ulicy Gotllieba Daimlera pojechała na Powiśle. Nie obyło się bez dobrej przegazówki w tunelu. Co ale, co ale AMG brzmi wyśmienicie!
W końcu parking w okolicach dawnej Stacji Mercedes i smutna refleksja, że w tym roku jej nie będzie. Było to świetne miejsce spotkań wszystkich fanów samochodów.
Wspólna pizza wymiana wizytówek i w końcu Gazik w swoim C43 AMG. Najładniejszy wagon AMG – a ja, nie mam zdjęcia!

 

Dygresja.

Tak zaczęła się inna historia innego klubu ze Stuttgartu. 3 września 1950 roku 30 właścicieli Porsche spotkało się się, by uczcić 75 urodziny Ferdinanda Porsche. 2 lata później, 26 maja 1952 roku siedmiu entuzjastów z Dortmundu założyło Westfälischer Porsche Club Hohensyburg oficjalnie uznawany za pierwszy klub Porsche. Dziś jest ich 640 na świecie i zrzesza ponad 180 000 członków. Porsche Club Poland jest 205, oficjalnym klubem Porsche.

AMG Klub Polska jest oficjalnym klubem tej marki w Polsce. Za 3 tygodnie kolejne spotkanie na kawkę w Poznaniu. Koniec października to napięty okres. Wyjazd do Abu Dhabi na tor a w Polsce ogólnopolski zlot sympatyków marki. Klub ma swoją stronę i forum (www.amgklub.pl / https://www.facebook.com/Amgklubpolska/ Blisko współpracuje z dilerami i centralą.
Nic tylko kupować AMG i zapisywać się do klubu-zapraszamy!

 

 

PS.

Tak czułem, że o czymś zapomniałem. Oczywiście najwięcej było „czterdziestek piątek”. Ale trafiły się takie rodzynki jak „dwieście dziesiątka” czy prawdziwe „sześć trzy AMG”!

 


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/klient.dhosting.pl/duc748/trzymajgaz.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/klient.dhosting.pl/duc748/trzymajgaz.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/klient.dh...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/klient.dhosting.pl/duc748/trzymajgaz.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35