Podsumowanie sezonu Porsche Club Poland 2015

Przepis na dobrą zabawę. Jeżeli masz koło “dychy” kup 924 lub 944. Okolice “trzydziestu plus” to początek Boxstera. I już możesz być członkiem Porsche Club Poland – zwariowanej trochę instytucji zrzeszjącej około 200 Porsche maniaków z całej Polski. 2016 będzie trzynastym rokiem działalności klubu.


Nie wiem, czy jest inny, równie dynamiczny klub jednej marki. Może BMW ze swoim Pucharem. „Clubbing” to najlepsza alternatywą by się trochę pościgać, poznać fajnych ludzi i miejsca.
W 2015 Porsche Club Polska zorganizował lub współtworzył 11 imprez.
Sezon rozpoczęliśmy wyprawą do fabryki w Lipsku. Tam oprócz fabryki Porsche Experience Center, o którym kiedyś napiszę. Blisko, miło i przyjemnie.
Otwarcie sezony cyklicznie robimy w Ułężu. Obiekt z pewnością znacie lub o nim słyszeliście. Trochę zabawy było podczas nawigacyjnego rajdziku turystycznego na trasie Ułęż – Kazimierz Dolny. Tam była baza impreza. Postój na rynku i Mata pokazywał swoje oratorskie zdolności.
Odwiedziliśmy też Ring&Spa – materiał na osobne wejście.
Braliśmy udział w dwóch wystawach. Motonostalgii w Warszawie i wystawie w Krakowie. Jako oficjalny klub Porsche wspieramy się nawzajem z Porsche Polska, jak i dilerami. W stolicy udało się cudo: trzy samochody z oficjalnego Porsche Museum. Prawdziwe eksponaty…
1 czerwca to cykliczna impreza-Dzień Dziecka. Pomysł powstał w Porszewicach, gdzie jako klub 1 raz zawitaliśmy do Domu Dziecka przywożąc prezenty, wożąc dzieci. Obecnie jest to cykliczna impreza. W Toruniu byliśmy na Porsche Meetingu – imprezie mającej na celu integrację klubu razem z rodzinami. Mniej czasu w samochodach – więcej razem. Sezon zakończyliśmy w Październiku na Torze Poznań na klasycznym Trackday’u. Zakończenie sezonu-dla mnie pucharek za zwycięstwo w klasie.

Jako klub licznie uczestniczyliśmy w Paradzie Porsche oraz pogrzaliśmy trochę kości w drugim Porsche Experience Center w Istambule.
Na forum i stronę zapraszamy wszystkich.
A posiadaczy Porsche szczególnie do klubu. Składka to 300 zł na rok
Strona klubu: www.porscheclub.pl. Forum: http://porscheclub.pl/forum/