Zimy żal

Źle zacząłem sobotni wieczór. Prowadząc obłędnęgo CLA 45 AMG Shooting Brake kolegi nie mogłem się powstrzymac, by na okolicznej drodze wyłączyć przycisk kontroli trakcji i puścić wodze fantazji.

Właściciel zaniemówił, napiął się w fotelu pasażera stwierdzając potem, że nie potrzebuje już kawy zaś mojej towarzyszki życiowej jakby nie było. Śnieg sypał się z buksującyh kół a Magda objawiła się podczas niedzielnego wieczoru, gdy przypomniała mi w prostych żołnierskich słowach jak tego nie lubi.

Ja po miłym sobotnim wieczorze już w łóżku włączyłem poniższy film i szukałem inspiracji, bohatera.
Dygresja. W 2012 jadłem śniadanie w hotelu przy Nürburgringu. Stolik obok ktoś podobny do nikogo, mały i niepozorny pan z dużym nosem. Nie poznałem go – nie zaszedłem zagadać. Gdy przeczytałem program tego dnia dla Renault Day skojarzyłem fakty: Jean Ragnotti – the God. Król przedniego napędu.

Drugim bohaterem, któremu kiedyś poświecę osobne wejście było moje Renault Clio Sport 2.0 – 182.

Jak to robi paszczą”. Mojemu cywilowi wiele brakuje do rajdówki ale geny podobne.

Gdybym żył w UK, w takim nastroju następnego dnia rano wyladowałbym na jednym z 20 torów. W Polsce trzeba szukać ersatzu. Dla mnie to imprezy PCP (do omówienia w kolejnych wejściach) bądź.. Koło Seniora Automobilklubu Polski. Latka lecą i czasem czuję coraz bliższą integrację.
Co najmniej 10 razy w roku ich szkolenia. Krótka trasa po betonowych płytach starego lotniska na Bemowie. Warstwa śniegu i lodu poprawiła zabawę. Różnorodność samochodów i osób bywa niesamowita. Dwie 997 Turbo, nowe M5, Mercedes CLA 45 AMG Shooting Brake w pięknej edycji Orange, nie mogło zabraknąć  ”Bawarki ,Saaba i … Malucha do kompletu.

Oddzielną sprawą jest towarzystwo tych zabaw. Leszek Borkowski, Mirek Staniszewski zaangażowani w organizację. Andrzej Dąbrowski nasz muzyk / perkusista / rajdowiec, któremu miałem możliwość pilotować jakieś drobne rajdy. Pan Bielak, Jaroszewicz czy Pawłowski. Historia polskiego motorsportu. Kiedyś kolega mocno się zdziwił jak zręcznie panowie kręcą kierownicą!
Andrzejek zamienił Peugeota 106 Rally na Fiestę ST – zadowolony z małego diabełka.

Clio – cóż… na śniegu szukało gripu. Mam pomysł na następną zimową wycieczkę na Bemowo – może będzie lepiej!. Kiedy byłem w Porsche Experience Center (w sumie w trzech) zdziwiło mnie szkolenie przy bardzo małej prędkości – ale to kolejny materiał, na kolejne wejście. Tu na Bemowie podobnie. Mała trasa, dużo czekania, prędkości niewielki ale „fun factor” na piątkę.

Następna zabawa 7 lutego. W czerwcu VI Kryterium FELA pamięci niezapomnianego Władysława Paszkowskiego-tak tak – to ta szybka Skoda, którą widywaliśmy na Bemowie

Poniżej kalendarium:
http://www.automobilklubpolski.pl/seniorzy/imprezy.html . Zwykle wstęp wolny po wcześniejszym zarejestrowaniu się mailowo u Leszka.

Trochę fotek:

 


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/klient.dhosting.pl/duc748/trzymajgaz.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/klient.dhosting.pl/duc748/trzymajgaz.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/klient.dh...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/klient.dhosting.pl/duc748/trzymajgaz.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35