Dziewczyna z sąsiedztwa

Nie wmówisz mi, że jej nie masz.

Może być na stacji benzynowej, w Twoim sklepie spożywczym, bądź na ulubionej siłowni w recepcji.
To nie dziewczyna z okładki, nie musi mieć figury modelki. Z pewnością nie sypiacie ze sobą. Nie to żebyś nie chciał.

Ale jesteś dorosły i pewne sprawy masz już za sobą lub przynajmniej tak CI się wydaje.

Jednak bywa w Twojej głowie. Z przyjemnością wracasz do jej oblicza. Może nawet lekko fantazjujesz. Szczególnie rano przed pierwszą Kawusia kiedy leżysz jeszcze w łóżku myśląc o nadchodzących dniach. Czy ją spotkasz czy nie.

Blondynka, brunetka, wysoka, czy niska.

Ja to rozumiem są różne gusta. Po prostu mamy swoje faworyty. Fala, zaraz. Co to fala? Otworzyłem się trochę przed Tobą. OK.

Moim absolutnym numerem jeden, przedmiotem fantazji rano i wieczorem w nocy i w dzień jest Porsche GT1 MKI robiony na bazie 993.

GT1 – wymawiane oczywiście jako „dżiti łone” – night & day in my mind. 

Jedno z naszych zbliżeń

Prawdopodobnie nigdy go nie będę miał. Nigdy się nim nie przyjadę ale zwykle jest w mojej łepetynie.

Stworzony w ultra krótkim czasie jako podstawa do startu w LeMans. Stara szkoła Porsche – bierz co najlepsze z półki. Silnik i skrzynia z 962. Kawałek karoserii z 993, dużo karbonu  i wio. Oglądałem go dość długo w muzeum. Mogłem go otworzyć i powąchać. Płyta podwoziowa aż do przednich foteli, deska rozdzielcza, wanna bagażnika, mocowanie McPhersonów stalowe i prosto z mojego auta. 993 aż do słupka B. Aż kusi by coś zbudować. I pojawiały się klony. Jedne lepsze, drugie gorsze.

W tamtych latach w długim dystansie ton nadawał McLaren GTR a następnie Mercedes. Zmotywowało to fabryke do zrobienia 2 kolejnych karbonowych wcieleń edycji GT1 z dodatkami 996. Urocze jak widzisz w wyścigówce nie tylko lampy ale i klamki z serii.

Liberia Mobila, ten wlot na dachu, olbrzymi spoiler i … pożar. Zaskarbiłem sobie uwagę przewodników w muzeum Porsche gdy zacząłem tłumaczyć im, że ten model się spalił na LeMans.

Dziś wolne. Znajdźcie 15 minut by obejrzeć film o najpiękniejszym wg mnie samochodzie sportowym.

Trochę świńskich zdjęć. Samochody wystawione na aukcjach plus odbudowa jednego z nich.